MTM981400BBF
Panasonic Electronic Components
型号:
MTM981400BBF
封装:
SO8-F1-B
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET P-CH 40V 7A SO8-F1-B
用户指南
Mfr Panasonic Electronic Components
Series -
Package Tape & Reel (TR)
FET Type P-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SMD, Flat Lead
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Operating Temperature 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 25mOhm @ 7A, 10V
Power Dissipation (Max) 2W (Ta)
Supplier Device Package SO8-F1-B
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2700 pF @ 10 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Ta)