Microchip Technology
型号:
MNS1N6627US/TR
封装:
E-MELF
批次:
-
数据手册:
-
描述:
DIODE GEN PURP 440V 1.75A E-MELF
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
20.8335
100
19.351595
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Microchip Technology |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SQ-MELF, B |
| Product Status | Active |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | E-MELF |
| Reverse Recovery Time (trr) | 30 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 440 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 440 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.75A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.35 V @ 2 A |