Samtec Inc.
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.025" (0.64mm) |
| Series | Q Strip® MIT |
| Package | Tray |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.827" (21.00mm) |
| Base Product Number | MIT-038 |
| Number of Positions | 76 |
| Mated Stacking Heights | 22mm |
| Contact Finish Thickness | Flash |