MFR100FRE52-2K67
YAGEO
型号:
MFR100FRE52-2K67
描述:
RES 2.67K OHM 1% 1W AXIAL
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 2.67 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C