MFR-12FBE52-14K
YAGEO
型号:
MFR-12FBE52-14K
描述:
RES 14K OHM 1% 1/6W AXIAL
Series MFR
Package Bulk
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 14 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C