MFR-12DTD52-464R
YAGEO
型号:
MFR-12DTD52-464R
描述:
RES 464 OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Features -
Tolerance ±0.5%
Resistance 464 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C