MFP50SCBD52-124R
YAGEO
型号:
MFP50SCBD52-124R
描述:
RES 124 OHM 0.25% 1/2W AXIAL
Series MFP
Package Bulk
Features -
Tolerance ±0.25%
Resistance 124 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C