MF0207FTE52-9K53
YAGEO
型号:
MF0207FTE52-9K53
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
批次:
数据手册:
描述:
RES 9.53K OHM 1% 0.6W AXIAL
用户指南
Mfr YAGEO
Series MF0
Package Tape & Box (TB)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 9.53 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C