NXP USA Inc.
型号:
MC9S08JS8CFK
品牌:
封装:
24-HVQFN (5x5)
批次:
-
描述:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QFN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
5.035
10
3.9311
80
3.220975
490
3.153202
980
2.659335
2450
2.526373
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | NXP USA Inc. |
| Speed | 48MHz |
| Series | S08 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | LVD, POR, PWM |
| Connectivity | LINbus, SCI, SPI, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 14 |
| Core Processor | S08 |
| Package / Case | 24-VQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | Internal |
| Base Product Number | MC9S08 |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-HVQFN (5x5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |