onsemi
型号:
MC79L15ACPREG
品牌:
封装:
TO-92 (TO-226)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR -15V 100MA TO92-3
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.4655
10
0.38
25
0.34732
100
0.23427
250
0.193914
500
0.177745
1000
0.133304
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 39dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body (Formed Leads) |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 100mA |
| Base Product Number | MC79L15 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Negative |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | -35V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.7V @ 40mA (Typ) |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-92 (TO-226) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -15V |