onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.8835
10
0.77425
25
0.7277
100
0.55157
250
0.469376
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | 62dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Obsolete |
| Control Features | - |
| Current - Output | 1A |
| Base Product Number | MC7908 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Negative |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | -35V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.3V @ 1A (Typ) |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -8V |