MC78T15ABT
onsemi
型号:
MC78T15ABT
描述:
IC REG LINEAR 15V 3A TO220AB
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 65dB (120Hz)
Control Features -
Current - Output 3A
Base Product Number MC78T15
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage Dropout (Max) 2.5V @ 3A
Current - Supply (Max) 6 mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package TO-220
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V