MC78PC33NTR
onsemi
型号:
MC78PC33NTR
封装:
5-TSOP
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 5TSOP
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB (1kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number MC78PC3
Protection Features Over Current
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 8V
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 100mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 5-TSOP
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V