MC78PC18NTRG
onsemi
型号:
MC78PC18NTRG
品牌:
onsemi
封装:
SOT-23-5
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB (1kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number MC78PC1
Protection Features Over Current
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 8V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 100mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V