MC78M20CT
onsemi
型号:
MC78M20CT
品牌:
onsemi
封装:
TO-220
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 20V 500MA TO220AB
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB (120Hz)
Series -
Package Tube
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 500mA
Base Product Number MC78M20
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package TO-220
Voltage - Output (Min/Fixed) 20V