MC78M15BDTRKG
onsemi
型号:
MC78M15BDTRKG
品牌:
onsemi
封装:
DPAK
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 15V 500MA DPAK
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 70dB (120Hz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Active
Control Features -
Current - Output 500mA
Base Product Number MC78M15
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 35V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package DPAK
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V