MC78L18ACP
onsemi
型号:
MC78L18ACP
封装:
TO-92 (TO-226)
描述:
IC REG LINEAR 18V 100MA TO92-3
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 48dB (120Hz)
Series -
Package Bulk
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 Long Body
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 100mA
Base Product Number MC78L18
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 35V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package TO-92 (TO-226)
Current - Quiescent (Iq) 6.5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 18V