MC78L15ACPXA
onsemi
型号:
MC78L15ACPXA
封装:
TO-92-3
描述:
IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 60dB (120Hz)
Series -
Package Cut Tape (CT)
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 35V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package TO-92-3
Current - Quiescent (Iq) 6.5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V