MC78L15ACDG
onsemi
型号:
MC78L15ACDG
品牌:
onsemi
封装:
8-SOIC
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 15V 100MA 8SOIC
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 39dB (120Hz)
Series -
Package Tube
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 100mA
Base Product Number MC78L15
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 35V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Quiescent (Iq) 6.5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V