MC78L15ABPRAG
onsemi
型号:
MC78L15ABPRAG
品牌:
onsemi
封装:
TO-92 (TO-226)
批次:
数据手册:
描述:
IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3
购买数量:
库存 : 1450
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr onsemi
PSRR 39dB (120Hz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 Long Body (Formed Leads)
Product Status Active
Control Features -
Current - Output 100mA
Base Product Number MC78L15
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 35V
Voltage Dropout (Max) -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package TO-92 (TO-226)
Current - Quiescent (Iq) 6.5 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V