onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.805
10
1.61785
100
1.300645
500
1.068598
1000
0.88541
2000
0.824344
5000
0.79381
10000
0.763287
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBR40L60 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 550 µA @ 60 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 610 mV @ 20 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |