onsemi
型号:
MBD54DWT1G
品牌:
封装:
SC-88/SC70-6/SOT-363
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SC88
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.399
10
0.3002
25
0.26296
100
0.17005
250
0.14079
500
0.112632
1000
0.086355
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBD54 |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 25 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA (DC) |