onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.4275
10
0.34295
100
0.23332
500
0.175009
1000
0.131262
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-269AA, 4-BESOP |
| Product Status | Not For New Designs |
| Base Product Number | MB6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 4-SOIC |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500 mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 500 mA |