onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.475
10
0.38095
100
0.259445
500
0.194579
1000
0.145939
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-269AA, 4-BESOP |
| Product Status | Not For New Designs |
| Base Product Number | MB4 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 4-SOIC |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 400 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 400 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500 mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 500 mA |