Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX746CPE
封装:
16-PDIP
批次:
-
数据手册:
-
描述:
PWM, STEP-DOWN DC-DC CONTROLLER
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
91
3.154
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Clock Sync | No |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Current Limit, Frequency Control, Pulse Skipping, Ramp, Soft Start |
| Duty Cycle (Max) | 96% (Typ) |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | MAX746 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4V ~ 15V |