Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX6006AEUR+T
封装:
SOT-23-3
批次:
-
描述:
IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
2.9165
10
2.62295
25
2.4795
100
2.1489
250
2.0387
500
1.82932
1000
1.653
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±0.2% |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Voltage - Input | - |
| Current - Output | 2 mA |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 1 µA |
| Base Product Number | MAX6006 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 30µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 30ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |