Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX5974BATE+
封装:
16-TQFN (3x3)
批次:
-
数据手册:
-
描述:
ACTIVE-CLAMPED, SPREAD-SPECTRUM,
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
5.1395
10
4.6132
25
4.36088
100
3.77948
250
3.585642
500
3.217403
1000
2.8785
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Package | Strip |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Flyback, Forward Converter |
| Clock Sync | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Current Limit, Dead Time Control, Enable, Frequency Control, Soft Start, Sync |
| Duty Cycle (Max) | 80% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 600kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7V ~ 26V |