Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX241CWI+TG068
封装:
28-SOIC
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC TRANSCEIVER FULL 4/5 28SO
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | MAX241 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 7V ~ 15V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 4/5 |