onsemi
型号:
M1MA141KT1G
品牌:
封装:
SC-70-3 (SOT323)
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 40V 100MA SC70-3
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.2565
10
0.2071
100
0.109915
500
0.072314
1000
0.049182
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | M1MA141 |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SC-70-3 (SOT323) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 35 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 100 mA |