Samtec Inc.
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | LST |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.435" (11.05mm) |
| Number of Positions | 18 |
| Mated Stacking Heights | 13.59mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |