Samtec Inc.
型号:
LSH-040-01-G-D-A-K
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
.5MM DOUBLE ROW SOCKET ASSEMBLY
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
17.4895
10
15.1582
25
14.36666
50
14.15842
100
12.49269
250
11.659844
500
11.409994
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | LSH |
| Package | Tube |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.075" (1.90mm) |
| Base Product Number | LSH-040 |
| Number of Positions | 80 |
| Mated Stacking Heights | 2.31mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |