Murata Electronics
型号:
LQW15AN1N8D0ZD
封装:
0402 (1005 Metric)
批次:
-
描述:
FIXED IND 1.8NH 460MA 160MOHM SM
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.19
10
0.16815
25
0.14972
50
0.1273
100
0.11229
250
0.102904
500
0.093556
1000
0.078584
2500
0.067355
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 10 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.5nH |
| Inductance | 1.8 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | LQW15AN |
| DC Resistance (DCR) | 160mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 460 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0402 (1005 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 16GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |