LPS-100-12
MEAN WELL USA Inc.
型号:
LPS-100-12
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 160W
购买数量:
库存 : 19
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Type Open Frame
Series LPS-100 (100W)
Package Box
Features Adjustable Output, Universal Input
Efficiency 79%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 160W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Input 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC
Size / Dimension 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 13.3 A
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number LPS-100
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)