NXP USA Inc.
型号:
LPC3180FEL320/01,5
品牌:
封装:
320-LFBGA (13x13)
批次:
-
描述:
IC MCU 16/32BIT ROMLESS 320LFBGA
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | NXP USA Inc. |
| Speed | 208MHz |
| Series | LPC3100 |
| Package | Tray |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Core Size | 16/32-Bit |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Connectivity | EBI/EMI, I²C, Memory Card, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 55 |
| Core Processor | ARM9® |
| Package / Case | 320-LFBGA |
| Product Status | Obsolete |
| Data Converters | A/D 3x10b |
| Oscillator Type | External |
| Base Product Number | LPC3180 |
| Program Memory Size | - |
| Program Memory Type | ROMless |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 320-LFBGA (13x13) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.1V ~ 3.3V |