Samtec Inc.
型号:
LPAM-20-01.0-L-06-2-K-TR
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN ARRAY PLUG 120POS SMD GOLD
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Series | LP Arrary™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Array, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 6 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.145" (3.68mm) |
| Base Product Number | LPAM-20 |
| Number of Positions | 120 |
| Mated Stacking Heights | 4mm, 4.5mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |