LP2951CN-3.3G
onsemi
型号:
LP2951CN-3.3G
封装:
8-PDIP
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8DIP
购买数量:
库存 : 387
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Series -
Package Tube
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 100mA
Base Product Number LP2951
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 100mA
Current - Supply (Max) 12 mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-PDIP
Current - Quiescent (Iq) 120 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V