LP2951CDM-3.3R2
onsemi
型号:
LP2951CDM-3.3R2
封装:
8-MSOP
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA MICRO8
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Obsolete
Control Features -
Current - Output 100mA
Base Product Number LP295
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 100mA
Current - Supply (Max) 12 mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-MSOP
Current - Quiescent (Iq) 120 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V