E-Switch
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
8.5215
10
7.67505
25
7.35376
50
6.992
100
6.710705
250
6.308874
500
5.826654
1000
5.625738
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | E-Switch |
| Type | Standard, Illuminated |
| Series | LP16 |
| Circuit | SPST-NO |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Actuator Type | Square, Button |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 50,000,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | Off-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | LP16 |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Color - Actuator/Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | -5°C ~ 60°C |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3.3 VDC |