Texas Instruments
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
4.3415
10
3.9007
25
3.6879
100
3.196275
250
3.032324
500
2.720895
1000
2.294725
2500
2.179994
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | LMC® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.1V/µs |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Current - Supply | 1.5mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LMC660 |
| Current - Input Bias | 0.002 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 15.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.75 V |