Texas Instruments
型号:
LM5143QRWGRQ1
封装:
40-VQFNP (6x6)
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC POWER MANAGEMENT
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
12.445
10
11.44085
25
10.9668
100
9.66264
250
9.1884
500
8.5956
1000
7.88424
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Clock Sync | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Output Phases | 2 |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Current Limit, Dead Time Control, Enable, Frequency Control, Power Good, Soft Start |
| Duty Cycle (Max) | 100% |
| Number of Outputs | 2 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | LM5143 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 2.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Supplier Device Package | 40-VQFNP (6x6) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5V ~ 65V |