Texas Instruments
型号:
LM4041CEM3-ADJ-TI
封装:
SOT-23-3
批次:
-
数据手册:
-
描述:
TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE,
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
438
0.6555
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Tolerance | ±0.5% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Current - Output | 12 mA |
| Current - Cathode | 68 µA |
| Base Product Number | LM4041 |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 200µVrms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Output (Max) | 10 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.233V |