onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.368
10
1.22455
25
1.16204
100
0.89224
250
0.788462
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| PSRR | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 100mA |
| Base Product Number | LM2931 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 100mA |
| Current - Supply (Max) | 6 mA |
| Voltage - Output (Max) | 29.5V |
| Supplier Device Package | D2PAK-5 |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.7V |