Texas Instruments
型号:
LM25149RGYR
封装:
24-VQFN (5.5x3.5)
批次:
-
描述:
42-V SYNCHRONOUS BUCK DC/DC CONT
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
3.154
10
2.831
25
2.67634
100
2.319615
250
2.200656
500
1.974651
1000
1.665369
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Clock Sync | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Current Limit, Enable, Frequency Control, Power Good, Ramp, Soft Start, Sync |
| Duty Cycle (Max) | 100% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | LM25149 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 2.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (5.5x3.5) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5V ~ 42V |