E-Switch
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
10.716
10
9.6577
28
9.253674
56
8.798358
84
8.444484
252
7.938798
448
7.332024
952
7.079191
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | E-Switch |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Series | LB22 |
| Circuit | DPDT |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | On-On |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.00mm Dia |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3 VDC |