onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.368
10
1.2255
100
0.955605
500
0.789374
1000
0.6232
2000
0.581647
5000
0.552568
10000
0.531791
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 2 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD1588 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-220F-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 500mA, 5A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 7 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 3A, 1V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |