onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.551
10
0.48735
100
0.37335
500
0.295146
1000
0.236113
2000
0.213978
5000
0.199224
10000
0.191843
50000
0.182638
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSC2752 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 60mA, 300mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 50mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |