onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.874
10
0.7695
100
0.59014
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power - Max | 1.5 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Base Product Number | KSB834 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 9MHz |
| Supplier Device Package | D²PAK (TO-263) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 300mA, 3A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 5mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |