Stackpole Electronics Inc
型号:
HCJ0805ZT0R00
封装:
0805
批次:
-
描述:
RES 0 OHM JUMPER 1/2W 0805
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.5225
10
0.3971
25
0.3021
50
0.22458
100
0.166915
250
0.141056
500
0.120897
1000
0.092112
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | HCJ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Metal Foil |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | - |