onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
1.3775
10
1.2274
100
0.957125
500
0.790666
1000
0.624207
2000
0.582588
5000
0.55346
10000
0.532656
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP, GBU |
| Product Status | Not For New Designs |
| Base Product Number | GBU6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | GBU |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 800 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 6 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 6 A |