FX8C-80P-SV(21)
Hirose Electric Co Ltd
型号:
FX8C-80P-SV(21)
描述:
CONN HDR 80POS SMD GOLD
用户指南
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.024" (0.60mm)
Series FunctionMax™ FX8C
Package Tube
Features Board Guide
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.175" (4.45mm)
Number of Positions 80
Mated Stacking Heights 5mm, 10mm